top of page

CO PŘESNĚ DĚLÁME?

Potravinová pomoc určená lidem nad 70 let. Nákup dovezeme domů, nebo třeba do klubu seniorů. Potravinové banky jsou sice skvělá věc a my je máme moc rádi, ale ne všechny vydávají potraviny jednotlivcům a pokud ano, ne každý starší člověk má sílu a možnosti na to, aby se tam dopravil. Navíc - jednotlivci tady dostanou kvůli hygienickým normám jen potraviny trvanlivé, takže maso, šunky, sýry, si odsud mohou odvážet jen organizace.

2

Komplexní pomoc pro samoživitele. Po dobu jednoho přispíváme vybraným neúplným rodinám na jídlo a individuálně pomáháme tak, jak dotyčná osoba zrovna potřebuje. Tedy nejen potravinami, ale například i zprostředkováním odborné psychologické, či psychoterapeutické pomoci, právními službami, zvýšením finanční gramotnosti, … Nikoho do ničeho nenutíme. Kde je vůle, je i cesta a tam rádi pomůžeme. Kdo preferuje stání na místě, tomu doporučujeme žádat o pomoc v jiné organizaci.

3

Nejambicióznější projekt, který je splněním snu zakladatelky Silvie Dymákové. Ta totiž během svých charitativních aktivit zjistila, jak drahé může být a leckdy i je bydlení, které se tváří jako sociální. Začala proto toužit po tom, začít budovat bytový fond, aby měla možnost poskytnout střechu nad hlavou lidem v nouzi. Bez kauce, bez provize realitní kanceláři a bez přemrštěného nájemného. Proto jsme se pustili do nelehkého úkolu, shánění financí na koupi malometrážních bytů především v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji. 

135641189_10157685633891811_955266516797978640_n_edited.png

"Nedílnou součástí pomoci by mělo být kritické myšlení."

bottom of page