top of page

O NÁS

Nadační fond Příběhy založila v roce 2022 novinářka Silvie Dymáková, spolu se svým partnerem, režisérem a dramaturgem Petrem Bělíkem. Ti se pomoci samoživitelům a samoživitelkám věnují od roku 2018. 

Fond navazuje na činnost spolku Příběhy lidí, z.s., který se primárně věnoval a stále věnuje zveřejňování autentických zpovědí na webu www.pribehylidi.cz. Pomáhání za námi přišlo samo ve chvíli, kdy jsme v roce 2018 vydali otevřenou zpověď se samoživitelkou. Poté, co jsme rozhovor publikovali, objevila se obrovská vlna solidarity, kterou jsme sesbírali a rozhodli se ji využívat i dál. Proto jsme začali neúplným rodinám plnit lednice, snažili se rozzářit dětské oči zdánlivě obyčejnými věcmi, jako jsou lentilky, nebo košík mandarinek. V rekordním čase jsme tehdy zorganizovali sbírku, sehnali peníze, získali podporu online supermarketu Kosik.cz a začali vlastními auty a ve volném čase rozvážet potraviny přímo do domácností. Z původně jednorázové akce se stala akce stála, protože díky mnoha trvalým příkazům, jsme mohli začít neúplným rodinám vozit nákupy nejen na Vánoce, ale po celý rok.

 

Spolu se založením Nadačního fondu Příběhy jsme se rozhodli, že by nám dělalo radost rozšířit své aktivity i na pole podpory seniorů. 

Za své aktivity byla Silvie Dymáková nominována v roce 2020 poslaneckou sněmovnou na státní vyznamenání a od Nadace Karla Janečka získala titul Laskavec.

NAŠE FILOSOFIE

Jestli jsme se něco v minulých letech naučili, tak to, že ne každý, kdo tvrdí, že potřebuje pomoci, opravdu pomoci potřebuje. Víme, že někdo svůj život zlepšit prostě a jednoduše nechce a je pro něj snadné jen brát. U samoživitelek a samoživitelů jsme se setkali se spoustou vymyšlených příběhů a ve třech případech jsme na dotyčné už podali trestní oznámení. Zažili jsme už mnoho situací, kdy jsme měli chuť to vzdát.  Jenže - pak jsou tu všichni ti ostatní, kterým vědomí, že na to nejsou sami, přinese do života obrovskou vzpruhu a podané pomocné ruky si váží. A přesně takové má smysl vyhledávat a nenechat se odradit.

Ocenění Laskavec.jpg
Ocenění laskavec předávání.jpg
17991173_1175155519273094_5943150923938948882_n.jpg

PŘÍBĚHY v čase..

2022

Založili jsme Nadační fond PŘÍBĚHY, který navazuje na činnost spolku Příběhy lidí, z.s.

2021

Omezili jsme počet jednorázových nákupů a začali pomáhat komplexněji, v rámci projektu "Rok pod křídly."

Během vánočních rozvozů jsme rozdělili mezi 108 rodin potraviny a drogerii v hodnotě cca 350 tisíc korun a k tomu jsme získali sponzorským darem potraviny za více, než 500 000,-. Várky především ovoce a zeleniny putovaly do vybraných azylových domů v Praze a Středočeském kraji. 

2020

Korona krize - v prvních měsících pandemie jsme pomohli 425 rodinám, kterým jsme rozdělili potraviny a drogerii v hodnotě 1,3 mil. korun.

2019

Vánoční nákupy – 42 rodin – potraviny a drogerie, přes 80 tisíc korun.

Průběžné nákupy – 12 rodin – potraviny a drogerie, cca 25 tisíc korun.

2018

Vánoční nákupy – 28 rodin – potraviny a drogerie, cca 60 tisíc korun.

Průběžné nákupy – 10 rodin – potraviny a drogerie, přes 20 tisíc korun.

bottom of page